Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

BIP Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Goczałkowice - Zdrój spółka z o. o.

Czas wygenerowania treści 2024-07-19 00:55:30

Pierwsza placówka przeznaczona dla dzieci powstała w Goczałkowicach w 1880 roku. Był to mały pensjonat dla chorych dzieci, prowadzony przez siostry ewangelickie.

Sanatorium dla dzieci zostało powołane w Goczałkowicach-Zdroju w 1951 roku z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia, jako jeden z wielu zakładów w Polsce specjalizujących się w leczeniu następstw choroby Heine?go Mediny .
W związku z opanowaniem tej groźnej choroby, obecnie zajmuje się usprawnianiem dzieci ze schorzeniami narządu ruchu.

Najczęściej leczone schorzenia: skomplikowane złamania kości, mózgowe porażenia dziecięce, rdzeniowe zaniki mięśni, dystrofie mięśniowe, urazy czaszkowo-mózgowe.

W Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci "Stokrotka" oraz na Oddziale Rehabilitacyjnym dla Dzieci może przebywać jednorazowo łącznie 134 pacjentów w wieku od 5 do 18 lat.
Do ich dyspozycji jest sala gimnastyczna, niewielki basen oraz niezbędne przyrządy i urządzenia rehabilitacyjne. Korzystają więc z takich zabiegów jak :kinezyterapia , fizykoterapia, ćwiczenia w wodzie, zabiegi parafinowe i szereg innych w zależności od potrzeb rehabilitacji danego schorzenia.

Obok tradycyjnych metod leczenia i rehabilitacji w Goczałkowicach -Zdroju wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia techniki i wiedzy medycznej. Jedną z metod jest leczenie pewnych stanów chorobowych układu narządu ruchu strumieniem par skroplonego azotu o temp. około -180°C (krioterapia).

Proces leczenia obejmuje zarówno rehabilitację ruchową jak i kontynuację nauki.
W skład Zespołu Szkół Specjalnych wchodzą: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcące praz Zespół Pozalekcyjny.


Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Goczałkowice - Zdrój spółka z o. o.
ul. Uzdrowiskowa 49   43-230 Goczałkowice - Zdrój
tel.: +48 (32) 21 27 063
e-mail: zssstokrotka@zssstokrotka.wizja.net
goczalkowicestokrotka.szkola.pl